Szkoła Podstawowa im. Leona Hempla w Skorczycach

  • Kartka z kalendarza

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 1014882
    • Do końca roku: 167 dni
    • Do wakacji: WAKACJE!!!

Wycieczka po . . . wiedzę

22 maja 2024 r. uczniowie z klas IV – VIII wraz z opiekunami wyjechali na wycieczkę edukacyjną, która przybliżyła im czasy współczesnej nauki oraz przeszłości.

W pierwszej kolejności odwiedzili Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” - obiekt nowej generacji, miejsce dynamiczne oraz interaktywne, w którym można do woli eksperymentować, testować, pytać, doświadczać i rozwijać naukowe zainteresowania. Uczniowie mieli do dyspozycji 200 interaktywnych eksponatów, z których korzystali  do woli według swoich preferencji i zainteresowań. Celem PCN jest popularyzować naukę i przekazywać wiedzę multisensorycznie oraz poprzez zabawę, toteż zwiedzający mogą tankować prawdziwy samochód różnego rodzaju paliwami, sterować łazikami marsjańskimi na polu symulującym Marsa oraz doświadczyć przeżyć w symulatorze lotu, w którym nie tylko widzi się obraz na ekranie, ale też czuje się przeciążenia. Wszystkie eksponaty były nowoczesne i ciekawe dla zwiedzających. Duże zainteresowanie uczniów wzbudziły: brunatny niedźwiedź, żubr, aligator, wielka gałka oczna, nos, mózg czy szczęka. Sednem ekspozycji PCN jest człowiek, otaczająca go przyroda i wreszcie cywilizacja, w tym lotnictwo i kosmonautyka.

Nauka w ten sposób na długo pozostanie w pamięci młodych umysłów.

Następnie udaliśmy się do Łańcuta,  gdzie uczniowie zaczerpnęli trochę wiedzy z historii  w  pięknej rezydencji magnackiej Lubomirskich i Potockich. Zachwyt budziły bogate wnętrza, niezwykłe kolekcje dzieł sztuki oraz luksusowe przedmioty z czasów swej świetności. Spacerowali urokliwym parkiem, podziwiając wiekowe drzewa oraz zadbany ogród. Odwiedzili również powozownię oraz miejsce, gdzie rosły tropikalne rośliny – storczykarnię.

Ostatnim punktem wycieczki był pyszny obiad.

Wycieczka dostarczyła uczniom niezapomnianych wrażeń, u niektórych rozbudziła fascynację naukowymi nowinkami, a u innych ciekawość historyczną.