Szkoła Podstawowa im. Leona Hempla w Skorczycach

  • Kartka z kalendarza

  • Statystyki

    • Odwiedziny: 967774
    • Do końca roku: 226 dni
    • Do wakacji: 33 dni

Spektakl profilaktyczny „Serce z Internetu”

5 kwietnia 2024 r. uczniowie klas 4 – 8 uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym „Serce z Internetu”, przygotowanym przez Poznański Teatr Aktora.

Przedstawienie przeniosło młodzież w świat wirtualnych znajomości, które pozbawione były obiektywnej oceny poznawanych ludzi. Główna bohaterka, Julia, funkcjonowała w Sieci jako avatar i w taki sposób poznała chłopaka– jak jej się wydawało – swoją bratnią duszę. Realne spotkanie nastolatków przyniosło wiele rozczarowań i niebezpiecznych sytuacji. Julia uzyskała jednak pomoc i wsparcie od swoich przyjaciół, a wszystkie problemy ze świata wirtualnego udało się rozwiązać.

Spektakl wzbudził zainteresowanie młodzieży wykorzystanymi przez aktorów maskami i kostiumami oraz specjalną atrakcją w postaci … nieplanowanej awarii oświetlenia i nagłośnienia.

Po spektaklu, który był pokarmem dla duszy, znalazł się również czas na pokarm dla ciała. Tu główną rolę odegrała kuchnia turecka i amerykańska.

Szczegółowy opis fabuły spektaklu można znaleźć po adresem: https://www.poznanskiteatraktora.pl/project/serce-z-internetu-czyli-czy-mozna-znalezc-przyjazn-w-sieci/